בוק מקצועי

בוק מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מחגיגות בר ובת מצווה וכלי עבודה בסיסי בעולם הדוגמנות והאופנה

ביצירת הבוק חשוב להבין לפני את מטרותיו, ולהביא אותן אל פתחו של הצלם המיועד. צלם בוק בת מצווה ידע לזהות ולייצר את החיבור בין תמונות מרשימות שניתן יהיה לעשות בהן שימוש לתצוגה לעיצוב ההזמנה ובאירוע עצמו וכן לייצר מזכרת לכל החיים לנערה המתבגרת ולמשפחתה. גם בצילומי בוק בר מצווה ידע צלם מקצועי ומנוסה להוציא מהנער הנבוך לרוב את הרגעים היפים ולחבר אותם לתחביבים ולסיטואציות שישקפו את האני האמתי שלו, בתמונות מרשימות.

כאשר מדובר בבוק אופנה – בוק דוגמנות, חשוב לזכור כי לא מדובר במזכרת משפחתית אלא בכלי עבודה לכל דבר, בו ישתמשו הדוגמנים הצעירים לתקופה ארוכה (מטבע הדברים מומלץ לעדכן את הבוק מדי כשנה על מנת להציג תמונות עדכניות), והצלחתו של הבוק עשויה לקבוע את הצלחת הקריירה והעבודות שילוו אליה.

על מה כדאי לשים לב כשבוחרים צלם לעיצוב בוק?

תיק עבודות מקצועי

לכל צלם מקצועי המכבד את עצמו יהיה אתר אינטרנט או לכל הפחות דף פייסבוק בו ניתן יהיה להתרשם מעבודותיו. מעבר לאיכות הצילום התרשמו האם אתם מתחברים לסגנון, להעמדה ולקומפוזיציה של התמונה.

עיצוב הצילומים

מעבר לצילום של תמונה איכותית, בהצגה של תמונות בבוק נחוצה יד אומן, מעט עיצוב, משחק צבעים, שילוב של מסגרת, כל אלה ביכולתם לעשות פלאים לנראות הכוללת של הבוק. חשוב לציין כי העיצוב בבוק נכון לגרפיקה של התמונה ולא נכון להשתמש בתוכנות גרפיות על מנת לשנות פריטים באובייקט המצולם, מה שישקף תמונה לא אמינה של מראהו.

חיבור אישי

הפרמטר השליש והחשוב ביותר הוא החיבור האישי בין הצלם למצולם. בין אם מדובר בנער או בנערת בת מצווה ובין אם מכוונים לבוק דוגמנות מקצועי, רק חיבור אישי טוב וכימיה בין המצולם לצלם יפיקו מהמצולם תמונות טבעיות ונינוחות. אין איפור או אביזרים שיהפכו נערה ליפה יותר מחיוך טבעי ואמתי, ואין נוף ורקע שיהפכו נער למאושר יותר מצילום בסביבתו הטבעית. גם בוק אופנה המצטייר כמושקע יותר קסמו נמצא בקשר הטבעי וביכולתו של הצלם לגרום לדוגמן/ית תחושת נינוחות והנאה מעצם הצילום ותחושה נוחה לגבי עצמו.

גולשים שהיו בעמוד זה אהבו גם: