מה בין צילום אירועים לבין מיתוג ושיווק עסקי

היום בעידן שבו יש תחרות עצומה בין עסקים, כל עסק מנסה לצוף על פני המים, ולשווק את עצמו באמצעות כמה שיותר אמצעי שיווק יעילים, בנוסף לכך כל עסק מנסה למתג את עצמו ולבדל את עצמו מאחרים ולהציג את הייחודיות שלו. האמצעים למיתוג הם רבים, החל ממיתוג באמצעות הפקות דפוס עם לוגו של העסק, מיתוג ושיווק באמצעות השתתפות בתערוכות, וכלה באמצעות מיתוג באמצעות פרסום בערוצים השונים ועוד.

תהליך המיתוג דורש לא מעט בעלי מקצוע ועסקים מתחומים שונים, בינהם : מעצבים, גרפיקאים, בתי דפוס, עסקים המוכרים מוצרי פרסום, ועוד.

צילום אירועים חתן כלה

בעולם העסקים ידוע שכל אירוע עסקי יכול להיות אמצעי למיתוג העסק, בין אם זה כנס מקצועי של חברה מסוימת, או אירוע השקת מוצר חדש של העסק. ולכן לכל אירוע עסקי יוזמן צלם אירועים המתמחה בצילום אירועים עסקיים, התמונות שיצולמו בכל אירוע עסקי הן התמונות שמספרות את הסיפור של העסק, הן יתנו לעסק את הזהות שלו והבידול שלו, והן מתעדות את האווירה שהייתה באירוע העסקי, וקרוב לוודאי שהתמונות יופצו ברשתות החברתיות, במטרה להפיץ כמה שיותר את סיפור האירוע העסקי.

דרך נוספת להשיג מיתוג עסקי היא באמצעות צילום מגנטים לאירועים . היום עסקים רבים הבינו שמגנטים לא מחלקים רק לאורחים המגיעים לחתונה או לבר מצווה, אלא המגנטים הם יכולים להיות בעצם כרטיס ביקור של העסק, שנותן לעסק את הזהות שאתם מעונינים בה, ומבדל את העסק שלכם וממתג אותו משאר המתחרים שלו, יש לו את הכוח לשדר זהות, מהות ומסר שיווקי בו בזמן, ולכן עסקים רבים מחליטים שבאירוע העסקי שלהם הם יחלקו לאורחים מגנטים עם תמונות של האורחים כשעל מסגרת המגנט מופיע לוגו העסק עם אמירה שיווקית כלשהי של העסק.

עוד אמצעי צילומי להשגת מיתוג הוא תא צילום לאירועים , שלא משמש רק כאטרקציה לאירועי חתונות ובר מצוות, אלא יכול לשמש גם כאמצעי למיתוג חוויתי של העסק. כך למשל האורחים שמגיעים לאירוע העסקי, זוכים להנות מהחוויה של צילום בתוך תא יוקרתי בסיטואציות חוויתיות, מרגשות ומלהיבות. בסיום יקבל האדם המצולם תמונה מעוררת השתאות שכוללת כמובן את הלוגו של העסק, התמונה הנ"ל תעורר אצל האדם המצולם זיכרונות טובים ומרגשים ולכן סביר שלא יזרוק אותה וישמור אותה במקום הנראה לעין, וכך הלוגו של העסק שלכם תמיד יהיה מולו.

אלו הם כמה דוגמאות על הקשר הקיים בין עולם המיתוג והשיווק לבין ענף הצילום, אז למי מכם שחשב שמיתוג זה רק הדפסה של מוצרי דפוס של העסק, או חלוקה של מתנות עם לוגו לקהל היעד, כדאי לו לקרוא את המאמר הנ"ל ולחשוב שוב על המושג מיתוג עסקי.