איך בוחרים מתנה מקורית לאורחים?

האירועים בימינו כבר מזמן אינם מוגבלים לכללים ותנאים חברתיים או תרבותיים מסוימים. הפתיחות החברתית ותהליכי גלובליזציה הביאו להתפתחותם של אמצעים המעשירים כל אירוע והופכים אותו לחוויה מרגשת, רבת עוצמה וגדולה מהחיים.
תודות למגוון הטכנולוגיות שפותחו בשנים האחרונות זוכים האירועים המשמעותיים בחיינו להיות חוויה מעצימה ומושקעת עד לאחרון הפרטים. אם בעבר נהוג היה לחגוג את האירוע באולם ולהגיש את אותן המנות בכל מסיבה, חתונה, בר מצווה או אירוע אחר הרי שכיום ניתן לבחור כל מיקום לחגיגת האירוע וליצור תכנית אמנותית בהפקה מרשימה, במקום הסדר הישן שכלל ארוחות וריקודים. בין התחומים המשמעותיים ביותר בהם ניתן לראות שינוי לצד הפקות האמנות והמנות החדשניות ניכר כי המתנות לאורחים הינן תחום בתנופה.
זה התחיל ממגנטים, המשיך לעציצים קטנים ומושקעים דרך סרטוני וידאו אישיים של האורחים ועד למזכרות אישיות הכוללות תמונה מהאירוע וספרון קטן. אין גבול למתנות שהדמיון יכול להפיק ותודות ליצירתיות האירועים גם המתנות משתפרות והופכות מקוריות יותר ויותר. מה היא הדרך הטובה ביותר לבחירת מתנות מקוריות לאירועים? כיצד ניתן למצוא את המתנה שעוד לא ניתנה בבר מצווה או חתונה?

IMG_0223 IMG_0214 IMG_0213 IMG_0208 IMG_0205 IMG_0187

ערכנו את השיקולים המרכזיים שיסייעו בבחירת המתנה ופרשנו אותם לפניכם:

סוג האורחים

התייחסות לאופי האורחים הכללי יכול לכוון בבחירת המתנה המתאימה ביותר. חתכים חברתיים עיקריים של גיל ומין, תחומי עניין ואישיות יסייעו במיקוד הבחירה המתנה האולטימטיבית. לדוגמה, בבת מצווה ניתן לחלק את המתנות לשני סוגים: מתנות לבנות ומתנות למשפחה ולמבוגרים. מתנות לבנות יכולות לכלול סט מניקור ופדיקור והמבוגרים יקבלו מחזיקי מפתחות עם תמונה אישית.

אופי האירוע

הפתיחות בנוגע לאופי האירועים מאפשרת בחירה מתוך אינספור סגנונות ואפשרויות כאשר את הגבול רק הלקוח קובע. אירועים על המים ואירועים על מתקני ספורט, אירועי מסיבה במועדון ומסיבות קצף, חגיגות בטבע ועוד – ישנו אינסוף של אפשרויות לאירועים החשובים ביותר בחיינו אותם ניתן לחגוג בכל דרך שנבחר.
אופי האירוע הינו גורם משמעותי המשפיע על מתנות מקוריות לאורחים. אירועים בטבע, למשל, יכולים להשאיר לאורחים זכרון מתוק בדמות בקבוקון חליטה טבעית או רקיחה מהאירוע עצמו. באירועים בבית הכנסת או אירועים בכותל ניתן להעניק לאורחים מזכרות שונות מהכותל עצמו, ספרי תהילים קטנים ואפילו פסוקים בהקדשה אישית.

IMG_0129 IMG_0136 IMG_0143 IMG_0107

סוג האירוע

בין שמדובר בברית מילה או בבר מצווה, בין שמדובר בחתונה או באירוע עסקי, אופי המתנה נגזר מסוג האירוע. באירועים כגון אירועי חתונה ישנה עדיפות למתנות רומנטיות ואילו באירועים עסקיים העדיפות תהיה למתנות רשמיות ושימושיות יותר.