כך תבחרו צלם אירועים ב-4 צעדים - צילום אירועים - Esposa

בלוג

כך תבחרו צלם אירועים ב-4 צעדים

עומדים בפני אירוע חשוב בחייכם כגון חתונה, בר מצווה או בריתה? חלק משמעותי מכל אירוע הן התמונות שאנו נוצרים למזכרת, ובייחוד כשמדובר באירוע חד-פעמי כגון חתונה. אירוע שכזה מחייב הנצחה ותיעוד בהתאם לגודל המעמד; כלומר הזמנת צלם מקצועי, עם רזומה וניסיון עשירים באירועים מהסוג אותו אתם מקיימים.

 

עומדים בפני אירוע חשוב בחייכם כגון חתונה, בר מצווה או בריתה? חלק משמעותי מכל אירוע הן התמונות שאנו נוצרים למזכרת, ובייחוד כשמדובר באירוע חד-פעמי כגון חתונה. אירוע שכזה מחייב הנצחה ותיעוד בהתאם לגודל המעמד; כלומר הזמנת צלם מקצועי, עם רזומה וניסיון עשירים באירועים מהסוג אותו אתם מקיימים.

הנה כמה רעיונות ונקודות שכדאי לזכור ולשים אליהם לב.

1. חפשו במספר אמצעים

היעזרו בכל מה שעומד לרשותכם, כדי למצוא צלם אירועים מקצועי – המלצות מבני משפחה ומחברים ששכרו שירותי צילום בעבר; בדיקת מידע רלוונטי בפורומים וברשתות חברתיות; חיפוש חוות דעת אונלייןבאתרים ייעודיים ועוד.

בסופו של דבר אתם אלו שמשלמים עבור הצילום, ואתם אלו שצריכים להיות מרוצים מהתוצר הסופי. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר עבור הצרכים שלכם. אומנם כדאי מאוד להיעזר בדעתם של אחרים, אבל בסופו של יום רק אתם יודעים מה טוב לכם.

2. ציוד הצלם ומיומנותו

כשאתם רוצים להזמין שירותי צילום אירועים, בררו באיזה ציוד משתמש הצלם שלכם. האם הוא אכן מגיע עם הציוד המתקדם ביותר שקיים? האם יש לו דרכים להתגבר על קושי כזה או אחר של תאורה בעייתית? מהו פורמט הצילום בו הוא משתמש? ודאו מראש את כל הנושאים הללו, כדי שלא ייווצר מצב בעת האירוע עצמו, בו לא ניתן יהיה להפיק תמונות איכותיות.

יש המעדיפים צילום על גבי פילם מאשר צילום בפורמט דיגיטלי, וזאת מפני שלדעתם הצילום האנלוגי מפיק תמונות באיכות גבוהה יותר. סכמו מראש עם הצלם באיזה ציוד מומלץ להשתמש באירוע שלכם, ובקשו לראות דוגמאות של תמונות מכל סוג – אנלוגי לעומת דיגיטלי. כך תדעו מראש לאיזו איכות לצפות באלבום התמונות שלכם.

3. ניסיון וכישרון

צילום אירועים הוא לא עניין של מה בכך. לא כל אחד עם ציוד טוב עונה על הדרישות; דרושים גם כישרון והרבה ידע, ולכן כדאי להשקיע לא מעט בבחירת הצלם ממנו תזמינו את השירות.

ראשית כדאי ומומלץ לראות תמונות שהצלם שלכם צילם בעבר, וזאת כדי להבין האם אתם אוהבים את הסגנון שלו, והאם התמונות יוצאות באיכות טובה או רק סבירה. שנית כדאי לבקש המלצות מלקוחות קודמים, על מנת להתרשם מעבודת הצלם באופן בלתי אמצעי. נקודה שלישית ולא פחות חשובה, היא לבקש לראות את הצלם שלכם פועל בזמן אמת.

אם זמנכם בידכם, ומתאפשר לכם להגיע לאירוע בו הצלם מספק את שירותיו, נצלו את ההזדמנות כדי להתרשם בעצמכם מאופן עבודתו – האם הוא עושה זאת בנועם מבלי להפריע יותר מדי לאורחים? האם יש לו עין לרגעים החשובים ביותר באירוע; אותם רגעים ששווה להנציח? או שהוא סתם מקליק על המצלמה ו”יורה תמונות לכל עבר”?

4. עלויות והסכם חתום

הסכם חתום הוא בהחלט רעיון מבורך. כך כל אחד מהצדדים יידע מראש מה הוא מקבל ומה הוא נותן. חלק מהצלמים יבקשו להחתים אתכם על הסכם כתוב, או שהרעיון יכול לבוא מכם. בהסכם סטנדרטי מצוינים כל הפרטים החשובים – עלויות השירות, האם יש חבילות שירות מיוחדות בהתאם לאירוע, מה תקבלו מבחינה כמותית (מספר תמונות, כך וכך אלבומים מצולמים דיגיטליים או רגילים, האם יש גם מגנטים באירוע) ועוד.

כמו כן ודאו שבהסכם יצוין שם הצלם שאיתו נפגשתם לראשונה, מה שיבטיח לכם שתקבלו בדיוק את האיש הנכון, שהבין את הצרכים והדרישות שלכם. והעיקר? שיהיה בשעה טובה!

חזרה לכל הפוסטים

Small Contact Us

רוצים לשמוע עוד פרטים? הזינו פרטיכם ומיד נחזור אליכם
אנא הזן מספר טלפון תקין

מתלבטים? רוצים לדבר איתנו?

הזינו מספר ומיד נחזור אליכם

פעם ראשונה?

הרשמו עכשיו לאתר ומצאו את הצלם
המושלם לאירוע שלכם!
הרשמה לאתר

התחברות לאתר